Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sery korycińskie – jak je ugryźć?

Utworzono dnia 31.07.2018
Czcionka:

Stowarzyszenie „Korycinianki”- partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pod nazwą „Sery Korycińskie - jak je ugryźć?- II edycja”. Dzięki wsparciu finansowemu KSOW województwa podlaskiego w wysokości 40 tysięcy złotych możliwy jest dodruk bardzo popularnej pozycji książkowej, jest to zbiór ponad stu przepisów kulinarnych bazujących na serze korycińskim. Stowarzyszenie Korycinianki zebrało i przygotowało potrawy w formie przekąsek, zup, dań głównych i deserów. Stowarzyszenie działa na rzecz wspierania aktywności lokalnego środowiska i dba o dziedzictwo kulturowe tego regionu. Promuje jakość życia na wsi i wieś, jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego. Pomysł na publikację kulinarnej książki dotyczącej lokalnego produktu jakim jest ser koryciński, to również sposób na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności  w obszarze małego przetwórstwa lokalnego.

Książka trafia do tych, którzy szukają inspiracji kulinarnych, otrzymują ją turyści odwiedzający ten region, goście z kraju i zagranicy , którzy uczestniczą w imprezach na terenie gminy Korycin takich jak Święto Truskawki, Święto Sera, Półmaraton Mleczny. Dużą popularnością cieszy się na wszelkich targach  promocyjnych i jarmarkach w których uczestniczą członkinie Stowarzyszenia Korycinianki i przedstawiciele Zrzeszenia Producentów Sera. Na stronach FB Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie ogłaszane są konkursy dotyczące sera korycińskiego – nagrodą jest ta publikacja. Książka została wydana w nakładzie 2500 egzemplarzy.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej www.ksow.pl

 

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

 

Konar

Konar Kora Korycin

Zespół Szkół w Korycinie

Urząd Gminy Korycin

Przedszkole Korycin

maratony polskie pl

Fundacja biebrzańska

Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny

woak

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 96

W poprzednim tygodniu: 176

W tym miesiącu: 387

W poprzednim miesiącu: 576

Wszystkich: 26028